Výroba hran
a dýhování

Dokážeme vyrobit hrany ze stejné sekvence svazků dýh tak, aby byl váš nábytek dokonalý.

Dýhované dřevotřískové desky (DTD)

Kromě dalšího sortimentu vyrábíme také velkoplošné dřevotřískové desky. Ve spolupráci s Dřevozpracujícím družstvem Lukavec vám můžeme nabídnout desky o tloušťce 18 mm emisní třídy E1, a to buď o rozměru 252 × 181 cm nebo 272 × 181 cm, které jsou k dispozici ve dvou jakostních třídách.

Dřevotřískové desky prodáváme v různém množství od jednotlivých desek až po palety. Lze si objednat i dřeviny na přání a vybrat si kvalitu, kterou zákazník potřebuje podle konkrétního účelu. Přední části nábytku se vyrábějí z kvalitnějších dýh, přičemž ty zadní lze vyrobit z méně kvalitního materiálu. Našimi zákazníky jsou nábytkáři, architekti a všichni, kdo chtějí vyrábět prvotřídní nábytek.

Kontaktujte nás a přesvědčte se o kvalitě našich výrobků

Dřevotřískové desky PROMINENT

Tyto dřevotřískové desky se používají na velice exponované přední plochy nábytku.

Na pravé straně desky se klade důraz na kvalitu dýhy a její kresbu. Dýha by měla tvořit 6–8 figur na ploše. Lze ji mořit, tónovat nebo opatřit bílým nástřikem. Z jednoho dýhového svazku se vyrobí 4–6 desek, které jsou v rozložené poše. Tak vzniká návazná kresba, barva a textura. Pokud zákazník žádá více desek, jejichž kresba bude navazovat, pak se použije sekvence svazků ve kmeni. Desky se sesazují do figury, tedy zrcadlově vedle sebe. Spáry jsou umístěné zrcadlově vedle sebe pomocí technologie lepení na tupo. Kvalitní dýhou rozumíme dýhu s vlhkostí 8–12 %, která nenese stopy mechanického poškození, jako třeba stopy po noži, a nemá chemické vady, jako je například zbarvení od třísloviny.

Dřevotřískové desky Korpus

Dřevotřískové desky Korpus se využívají na ménně exponované plochy. Jsou vhodné na méně viditelné plochy, například na sektorový nábytek, na korpusy skříní a boky stolů.

Pravá i levá strana desky pochází ze stejné dřeviny. Pokud si ale zákazník přeje jinak, jsou možné i různé variace dřevin. Pravá strana je radiální, poloradiální nebo připomíná rovnoletou kresbu. Dvě desky, které se prodávají za sebou, budou mít návaznost let. Lepená spára. Vnitřní strana desky, která se použije pro vnitřní strany skříní, jejich záda a police, je sesazena tak, že imituje spárovku. Desky lze sesadit na tupý spoj nebo sešít vláknem.

Díky kvalitě dýhy je deska odolná proti mechanickému poškození, fyzikálním a chemickým vlivům.

Pro objednání dtd nás kontaktujte na telefonním čísle

Dýhování

Mezi hlavní služby které nabízíme patří zejména:

  • Zhotovení sesazenky z námi dodaných dýh dle kvalitativních požadavků
  • Zhotovení sesazenky z materiálů zákazníka
  • Nabízíme i pouhé výrobní úkony dle požadavků – vykrácení svazků, střih dlouhých svazků
  • Nabízíme vyřezávání intarzií za pomoci laseru (laserové vyřezávání)
  • Nabízíme dýhování sesazenek na dodaný plošný materiál – rozměr 130 × 320 cm
  • Sesazenky zpracováváme od tloušťky 0,55 až do 2,5 mm
  • Sesazení provádíme technologií lepené spáry nebo klasickým šitím vláknem.

Kontaktujte nás a přesvědčte se o naší kvalitě

Lisujeme nejenom sesazenky, které jsou vyrobené u nás, ale také ty, které si zákazník dodá sám. Desky mohou mít maximální rozměry 320 × 120 cm, nosné médium dodává zákazník sám.

V případě jakéhokoliv dotazu nám napište

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

© 2018 Všechna práva vyhrazena – Dýhy Večeřa s.r.o., Rousínov u Brna