Dýhy a sesazenky

Dýhy a sesazenky jsou naším nejdůležitějším a nejprodávanějším sortimentem. Využíváme moderní techniku a dbáme na přesné technologické postupy.

Dýhy

Dýhové pláty se vyrábí krájením nebo loupáním dřeva v tloušťce 0,55–3 mm. K výrobě nábytku (konferenčních stolků, komod, křesel a knihoven), interiérových dveří, podlah či obkladů používáme dýhu v tloušťce 0,6–1,5 mm.

Pro všechny, kdo jsou aktivní v oboru výroby a prodeje nábytku, nabízíme dýhy v nejrůznější kvalitě. Zabýváme se nejen sériovou výrobou, dýhy nabízíme i v množství pro malooběratele po jednotlivých svazcích. Našimi zákazníky jsou i ti, kteří odebírají dýhy po paletách. Skladové zásoby přizpůsobujeme tak, aby umožňovaly prodej jednotlivých svazků, nebo tzv. kmenové zboží, tedy svazky z celých kmenů.

Kvalitu dýhy si zákazníci vybírají sami.

Chcete originální kus designového nábytku z jednoho kmene? My vám ho vyrobíme podle vašeho přání a z jedné sekvence svazku dýhy.

Zajímají vás dýhy a výroba nábytku z něj? Neváhejte nás kontaktovat.

Z jaké kvality dýh můžete vybírat?

Kvalitu dýhy je vhodné volit podle místa jejího určení. Nabízíme proto několik stupňů kvality.

AA

kvalita

Jde o čistou dýhu bez závad, která se používá na přední silně exponované plochy nábytku. 

A

kvalita

Tato dýha je čistá, má pouze mírné vady. Je vhodná pro přední plochy nábytku. 

 

AB

kvalita

Tato dýha je vhodná na korpus, a to jak ten vnitřní, tak i vnější. 

C

kvalita

Protitahová (slepá)  dýha dle požadavků zákazníka.

Dýhy ze standardního a exotického dřeva

Naše dýhy pocházejí z nejrůznějších dřevin, které dovážíme z Evropy a Severní Ameriky. Nabízíme i dřevo exotické. Druhů dřev je skutečně mnoho, a tak je nelze mít všechny na skladě. V případě dřevin, které je třeba objednat, je dodací lhůta týden.

Standardní 

dřeviny

dub americký, dub evropský, javor americký, javor evropský, bříza, buk, třešeň, hruška, ořech americký, ořech evropský, jasan bílý, jasan hnědý, smrk, borovice, olše, jilm

Exotické

dřeviny

anegre, palisandr, mahagon, padouk, zebrano, bubingo, wenge, tineo, makasar, gabon, macore, bambus, meranti, teak, koto

Dekorativní dýhy

Pokud nemáme dekorativní dýhy skladem, zajistíme dodání během týdne. 

Pro objednání dýhy nás kontaktujte na telefonním čísle

Sesazenky

Kromě dýh nabízíme také sesazenky, což jsou formátované a spojené dýhové listy. Dýhy lze sesadit různými technologiemi, naše sesazenky vytváříme pomocí lepení na tupo. Zákazník rozhoduje o finálním vzhledu výrobku, tím je zvolen druh lepidla, aby výsledná kvalita sesazenky byla dokonalá. Vybíráme optimální lepidlo, aby byla výsledná kvalita sesazenky dokonalá. Sesazenky můžeme vyrábět také šitím vláknem.

Výrobu sesazenek můžeme dále rozdělit podle způsobu spojení sesazování dýh. To může být figurální (zrcadlové), za sebou nebo náhodné (imituje spárovkový typ), kdy se imituje spárovka. Aby nedošlo k poškození okrajů, je okraj zpevněn vláknem. Jejich okraj je totiž zpevněn vláknem, takže se nemohou roztrhnout. 

Kontaktujte nás a přesvědčte se o naší kvalitě

Sesazenky zpracováváme z dýh o tloušťce 0,4–2,5 mm z našich materiálů. Samozřejmostí je také zpracování dýh  dle přesných kvalitativních požadavků zákazníka a následná výroba sesazenky z materiálu zákazníka. Sesazenky jsou šířkově i délkově všestranné.

Způsoby sesazování

Plošná

sesazenka

Jde o základní sesazenky, ze kterých se klasicky vyrábějí velkoplošné materiály. Může jít o výrobky vyšších kvalit s rozpočítaným listem na rozměr sesazenky nebo o výrobky nižší kvality sesazené pouze na rozměr.

Nábytková

sesazenka

Z těchto sesazenek se vyrábějí jednotlivé výrobní díly nábytku. Zde se řídíme konkrétním zadáním zákazníka.

Intarzie

výroba

Díky laserovému řezání na CNC stroji lze vyrobit nejrůznější vzory podle zadání zákazníka. Problémem nejsou ani složitější intarzie, pro které je třeba předložit přesný výkres ve formátu PDF ve vektorové grafice. Na intarzie je možné použít i technologii gravírování.

Dveřovková

sesazenka

Sesazenky je možné využít k produkci dýhovaných dveří. Používáme dýhy té nejvyšší kvality, rozhodující  je požadavek zákazníka. Důraz je přitom kladen na vzhled, strukturu a skladbu dýh tak, aby vytvořily oku lahodící vzor. Pro výrobu dveřovkových sesazenek je možné použít i intarzování, tedy vyřezávání dýh laserem.

Ukázka způsobu sesazování

Ukázky intarzií

Pro objednání sesazenek nás kontaktujte na telefonním čísle

V případě jakéhokoliv dotazu nám napište

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

© 2018 Všechna práva vyhrazena – Dýhy Večeřa s.r.o., Rousínov u Brna